Vitamin Takviyesi ile Kaliteli Hayat, Sağlıklı Yaşam

 

 

 

reklam

Hayret Edeceksin: Öğrendikçe şaşıracak, şaşırdıkça öğrenmek isteyeceksin


Vitaminler vücudumuzun kendi kendine üretemediği ve sağlıklı devinim için gereksinim duyduğu bileşenler olarak özetlenebilir. Yiyeceklerden, güneşten alınarak bünyeye etki eden vitamin ve minerallerin eksildiği durumlarda yaşam kalitesini etkileyen semptomlar görülebiliyor. Sağlıksız veya yetersiz beslenmenin yanı sıra vücutta var olan başka rahatsızlıklar ve yaşam tarzı da vitamin eksikliğinin nedenleri arasında yer alıyor. Onlarca çeşit vitaminden biri eksik olduğunda bile görülen etkiler kişinin normal yaşam performansının düşmesine neden olabiliyor. Hastalıklara karşı dirençte sağlığın sigortası olan, iyileşme sürecinde takvime önemli derecede etki eden, yaşam standartlarını etkileyen birincil faktörlerden olan vitaminler, besin takviyesi olarak gün içinde alınabiliyor.


Dengeli Vitamin Alımı


Vitaminleri hap ya da şurup formunda alabilirsiniz. Eksikliği hekimlerce teyit edilen ve eczacı tavsiyesi ile seçilebilen vitaminler, günlük belirli dozlarda alınarak kullanılabiliyor. Yılın belli dönemlerinde, özellikle bünyenin zayıf düştüğü kış aylarında kuvvetlendirici olarak da vitamin karışımı kapsüllere başvurabilirsiniz. Vitamin kullanımında dengeli alım önem taşıyor. Aşırı vitamin yüklemesi vücudu yorabileceği gibi dengeli tüketim, kısa sürede bünye üzerinde olumlu etkiler oluşturmaya başlıyor. Yorgunluk hissi, eklem ağrısı ile çabuk grip olma gibi durumlarda yalnız vitamin kullanımıyla bile iyileşme görülebiliyor. Semptomların türü hangi vitaminin eksik olduğuna göre değişiklik gösteriyor.


Vitaminin Nasıl Kullanılmalı?
 

Vitamin takviyesi alınırken ürünlerin kullanım önerilerine dikkat etmek gerekiyor. Aç karnına veya tok karnına içilmesi gerektiği belirtilen takviye ürünlerin bu zamanlarda tüketilmesi kesin önem taşıyor. Yanlış alımlar ilacın etkisini azaltabiliyor. Yağda eriyen (A, D, E ve K gibi) bazı vitaminlerin sıvı olarak alımında yağ ile beraber içimi tavsiye edilebiliyor. Daha kolay çözünmesi için yapılan önerilere uyularak kullanımın gerçekleştirilmesi gerektiğinin altı çiziliyor. Tavsiyeler dikkate alınmadan bilinçsiz dozlarda ve düzende vitamin alımı vücutta toksik madde birimine ve organların yorulmasına neden olabileceği için doktor, beslenme uzmanları ve eczacılardan destek alınması önem arz ediyor.


Doğru Vitamin Takviyesi ile Daha İyi Yaşam Mümkün
 

Doğru vitamin takviyesi ile yaşam kalitesinin yükseldiği yeni bir hayat mümkün oluyor. Değişen yaşam tarzı, beslenme şekilleri, organik gıdaya ulaşamama, kimyasallara maruz kalma ve şehir hayatının getirdiği stres gibi faktörlerle beraber yoksunluğu artan vitaminler, hap veya şurup olarak alınarak kolaylıkla takviye edilebiliyor. Küçük desteklerle bünyede fark yaratacak büyük değişiklikler gerçekleştirilebiliyor. Kişilerin yaşam tarzlarını ve beslenme düzenlerini yeniden yapılandırması uzun vadede vitamin eksikliğinin ortadan kalkması için süreklilik oluşturuyor.


Siz de beslenme uzmanları ve sağlık personellerinden destek alarak bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir, eksik vitaminler için takviye alarak unutkanlık, yorgunluk gibi vitamin eksikliğine bağlı olabilecek ve günlük hayatınıza etki eden kimi sorunlarınızı çözüme ulaştırabilirsiniz. Doğru vitaminleri uygun düzende alarak daha sağlıklı bir hayata kolaylıkla kavuşabilirsiniz.
 


 
Menu

Bacak Estetiği  
Tüp Bebek-Bülent Tıraş  

 

 

 

 

Yeniler

 Mutlaka Okuyun

 Hayret Edeceksin
Parmaklarımızda kas varmıdır? Parmaklarımızda kas var mıdır?
Parmaklarımız ıslanınca neden buruşur? Parmaklarımız ıslanınca neden buruşur?
Yenilenen Vücudumuz Yenilenen Vücudumuz
 

 Yeni Konular

Kampilobakter Enfeksiyonları

Aileniz Yeterince Uyuyor mu?

 

 

 

 

Yeni Sayfa 1

 

Anestezi Çok Okunanlar
 
Vitamin - Mineral Çok Okunanlar
vitamin b7 potasyum fosfor vitamin d

B7 Vitamini (Biotin)

Vitamin H veya Biotin olarak da adlandırılan B7 vitamini bazı gıda maddelerinde küçük miktarlarda bulunan suda çözünen bir vitamindir.

 

Potasyum

Potasyum böbrek fonksiyonlarına ve kalp, iskelet ve düz kasların kasılmasına yardım eden temel bir mineraldir ve vücut hücrelerinin sıvı ve elektrolit dengesini sürdürmede sodyum ile birlikte çalışır

 

Fosfor

Fosfor vücudumuz için zorunlu minerallerden biridir ve vücutta en çok bulunan minerallerin kalsiyumdan sonra ikincisidir.

 

D Vitamini

D Vitamini yağda eriyen vitaminlerdendir. Daha çok iki şekilde bulunur.

 

      

alt

Gizlilik   l   Kullanım  l   İletişim  l   Reklam

© 1999-2014 www.populermedikal.com

 

Facebook'ta takip et        Twitter'da takip et       

 

DİĞER SİTELERİMİZ

Tıp Rehberi

Sağlığınız

Hayret Edeceksin

Bilim Club

Hayret Edeceksin TV